HBM Tenisz hírlevél feliratkozás
  • amozgocivisert@gmail.com
Csapatbajnokság
Tenisz liga
Versenyek
Ranglisták
Belépés
Regisztráció
Belépés
Regisztráció
tenisz-ball-logoHBM Tenisz Portál
CsapatbajnokságTenisz ligaVersenyekRanglisták
  • Eltolódó TeniszEst, HBM Tenisz Véleményezési Ívek

    2020-11-21

    Kedves Játékosok!

     

    A járványhelyzet miatt az év végi szokásos évzáró értekezletünk és a kapcsolódó TeniszEst elmarad. A pótlását egy tavaszköszöntő, évnyitó rendezvény keretében fogjuk megtartani, aminek az időpontjáról később, amikor már lehet valami biztosat tudni, értesítünk titeket.

    A Tenisz Liga sorozat határideje is, ennek függvényében tolódik.

     

     

    De, hogy addig se maradjunk tenisz nélkül, véleményezni lehet a beérkezett javaslatokat, amelyek a csapatbajnokságok, versenyek, ligák és ranglistára vonatkoznak.

    Az ezekről szóló javaslatokat alább tekinthetitek meg:

     

    A javaslatok a csapatbajnokság vonatkozásában a Közgyűlésen kerülnek elbírálás alá, míg a többi esemény vonatkozásában a versenyek szervezői hoznak döntést a javaslatok elbírálásáról.

     

    Megyei Csapatbajnokság 

    1.

    Javaslat: 2 korosztályos megyei amatőr CSB indítása 2021. évtől nyílt és 35+ kategóriában, a CSB-re vonatkozó szabályok megtartásával, a 35 év alatti kategóriában létszámtól függően a 6 egyéni/3 páros mérkőzés redukálásával 4 egyéni/2 páros mérkőzésre. A 2 kategória versenyzői részére külön ranglista vezetése.

    Indoklás: A jelenlegi CSB mezőnyében induló, 35 év alatti játékosok jelentős része – bár már országos szinten nem versenyez – „előéletét” tekintve sokkal képzettebb, mint a ténylegesen amatőr ellenfeleik. Az elmúlt szezon tapasztalatai alapján – különösen az első osztályú CSB fordulók esetében – ez a játéktudásbeli különbség számos mérkőzés esetében irreális viszonyokat teremtett, a mérkőzés igazán egyik fél részére sem jelentett játékélményt. Emellett az esélyek megtartása végett elkezdődött a csapatok felerősítése volt versenyzőkkel, így a valóban amatőr játékosok már kiszorulnak és aktív játékosból csapatmenedzserré vagy egyszerű drukkerré válnak. Semmilyen fizikai sportágban sem vonják össze korhatár nélkül a versenyzőket, és az MTSZ amatőr versenyei is kor-kategóriásak.

    Várható előnyök:

    Jelentősen javulna az esélyegyenlőség, csökkenne az életkorban jelenleg meglévő jelentős különbség, egy kategórián belül hasonló képzettségű és fizikai adottsággal rendelkező játékosok versenyeznének. A kiegyensúlyozottabb erőviszonyok miatt a 35+ kategóriában olyan teniszezők is elindulnának a CSB-n, akik a fiatalabb játékosok „erőfölénye” miatt ebben eddig nem gondolkodtak. A 35 év alatti képzettebb játékosok színvonalasabb mérkőzéseket játszanának a korosztályukban, ezáltal a fiatalok felkészítése, az utánpótlás-nevelés és az OB 1-2-3 szintű játékosok szinten tartása is sokkal jobban megvalósulna.
    2.

    Javaslat: Legyen lehetőség a megyei és az országos csapatbajnoki versenyrendszerben – osztálytól függetlenül – egyidőben indulni a 18 éven aluli junior játékosoknak.
    3.

    Javaslat: A CSB fordulók alkalmával a pályaválasztó csapat (vagy pályaüzemeltető) KIZÁRÓLAGOS JOGOSULTSÁGA legyen a pályák alkalmasságának megállapítása! Ezen jogának érvényesítésében még a vendégcsapat (vagy annak kapitánya) sem gátolhatja meg (a CSB szabályzat 9. c) pontja jelenleg így rendelkezik: „Amennyiben az érintett csapatok között nézetkülönbség adódik a pálya játékra való alkalmassága tekintetében, ennek eldöntése elsősorban a pályát üzemeltető/karbantartó személy(ek) felelőssége, másodsorban a pályaválasztó csapat kapitányáé”).
    4.

    Javaslat: A CSB ponttáblázata irreálisan van megállapítva, az alacsonyabb osztályok (Megyei II.o. és Megyei III.o. játékosainak kárára, ezzel jogtalan előnyhöz juttatva a Megyei I.o.-ban szereplő teniszezőket.) „Közelebb kell hozni” egymáshoz az egyes osztályokban győzelem esetén pontot szerző játékosok pontjait!

     

    5.

    Javaslat: A CSB rájátszásában csak olyan játékosok vehessenek részt, akiknek van egy meghatározott mennyiségű mérkőzés a hátuk mögött a szezonban. Például a lehetséges maximális részvételének a 20%-án legalább részt is vett.
    6.

    Javaslat: Országos felnőtt ranglistán lévő versenyzők esetében nőknél a TOP 40-ben, férfiaknál a TOP 200-ban lévő nem indulhasson a megyei csapatbajnokságban.

     

    7.

    Javaslatok: A CSB ponttáblázata irreálisan van megállapítva, az alacsonyabb osztályok (Megyei II.o. és Megyei III.o. játékosainak kárára, ezzel jogtalan előnyhöz juttatva a Megyei I.o.-ban szereplő teniszezőket.) „Közelebb kell hozni” egymáshoz az egyes osztályokban győzelem esetén pontot szerző játékosok pontjait!
    Ranglista

    1.

    Javaslat: Külön amatőr nyílt és 35+ ranglista kialakítása és vezetése a javasolt 2 korosztályos megyei CSB és megyei pontszerző versenyek eredményei alapján.

    Indoklás: A jelenlegi ranglista kialakítása az egyes játékosok jelentős tudásbeli különbsége, illetve az eltérő versenyzői aktivitása miatt (van aki, csak a CSB-n vesz részt, ugyanakkor van, aki minden pontszerzési lehetőséget kihasznál (CSB, Liga, megyei versenyek)) nem tükrözi a reális erőviszonyokat.

    Várható előnyök: A két külön ranglista esetében mindenki számára reálisabb képet mutatna a saját ranglista helyezése.
    2.

    Javaslat: Egy éven – de ha lehet hosszabb távon – belül semmilyen ranglistával, vagy egyéb más témával kapcsolatos szabályt, előírást ne változtassanak a Szervezők!
    Liga

    1.

    Javaslat: Extra Liga csoport létrehozása, ahol az oda nevezők – a US Open lebonyolításához hasonlóan – 3 nyert szettes mérkőzéseket játszanak egymással. A csoport pontozása a Ligában induló csoportok számának függvényében a legmagasabb szorzószámmal történne.

    Indoklás: A Ligában résztvevő játékosok között sokan szívesen játszanának hosszabb, „küzdelmesebb” mérkőzéseket.

    Várható előnyök: Időben több játéklehetőség, 1/1-es szett állás esetén a 10-es tie-break helyett rendes döntő szettben dőlne el a mérkőzés, a pillanatnyi megingások itt kevésbé lennének „végzetesek”, mint a tie-break esetében.
    Megyei Pontszerző Versenyek
    1.

    Javaslat: Valamennyi megyei pontszerző versenyen külön amatőr nyílt, 35+ és szabadidős versenyszám indítása.

    Indoklás: Az idei megyei versenyek lebonyolítása során az egyes játékosok jelentős tudásbeli különbsége (életkora, versenyzői előélete) miatt, csak nyílt kategória indítása esetében a nevezések alapján gyakorlatilag „borítékolható volt” a legjobb 4-be, sőt akár a legjobb 8-ba jutó játékosok személye. „Meglepetés” eredmény nem igazán született… Ez a „hegemónia” negatívan befolyásolta a nevezési kedvet a kevésbé képzett, ténylegesen amatőr játékosok esetében, nem elsősorban a megszerezhető pontok miatt, sokkal inkább a „nevezés fejében” lejátszható mérkőzések/szettek/game-k száma miatt.

    Várható előnyök: A külön kategóriákban (minél több) meghirdetett megyei versenyeken várhatóan több résztvevő, nagyobb kedvvel indulna/versenyezne, és több sikerélménnyel gazdagodna. A kiegyensúlyozottabb erőviszonyok miatt a 35+ kategóriában olyan teniszezők is elindulnának, akik a fiatalabb játékosok „erőfölénye” miatt ebben eddig nem gondolkodtak. A nyílt kategóriában pedig olyan új játékosok is indulnának, akik a CSB-n ugyan szerepelnek, de a versenyeken eddig „tapintatból” nem indultak az amatőrök között.
    2.

    Javaslat: Valamennyi megyei pontszerző versenyen egységes versenykiírás, a nevezők száma alapján minden résztvevő számára előre tudható lebonyolítási rend, amely alap esetben a kategóriákon belül a verseny első szakaszában csoportmérkőzéseket preferál, valamint verseny közbeni és utólagos tájékoztatás/nyilvánosság erősítése, alkalmazása (verseny közbeni részeredmények közlése, valamint az adott verseny befejezését követően a HBMtenisz honlapon és a Facebook-on a legfontosabb adatok közzététele: indulók, eredmények, megszerzett ranglista pontok).

    Indoklás: Az idei megyei versenyek lebonyolítása során a szervezők több alkalommal az indulók végleges száma, a pályák foglaltsága, illetve – különösen a vasárnapi játéknap esetében – a játékidővel való spórolás okán menet közben változtattak a lebonyolítás rendjén, ami többekben visszatetszést keltett.

    Várható előnyök: A nevezők száma alapján előre meghatározott lebonyolítási rend alapján minden résztvevő előre tudhatja, hogy az adott kategóriában, ahol elindul, milyen játékrenddel, minimálisan mennyi mérkőzést tud játszani, így az idejével és az erőnlétével is jobban tud gazdálkodni, így várhatóan több résztvevő, több kategóriában, nagyobb kedvvel indulna/versenyezne. A csoportmérkőzéses lebonyolítás preferálásával, a nevezők az első szakaszban minimum 2-3 ellenfél ellen játszhatnak, még, ha a game-k számában kevesebb is van egy-egy mérkőzés során az egyenes kieséses szakaszhoz képest. A verseny közbeni és az azt követő tájékoztatás további erősítésével, a rendelkezésre álló verseny menedzsment rendszer használatával azok is nyomon követhetik az eseményeket, akik az adott versenyen nem vesznek részt.
    3.

    Javaslat: Minden verseny legyen pontszerző, függetlenül attól, hogy melyik klub, vagy szakosztály szervezi és egy éven belül mennyit!

    Vissza kell hozni az „A” és „B” kategóriás versenyeket, ahogyan ez akkor volt, amikor 3 tényezőből legalább kettőnek kellett teljesülnie ahhoz, hogy egy verseny „A”, vagy „B” kategóriásnak minősülhessen! A 4 legrangosabb nevező rangsorszámának összege, a díjazás mértéke és a nevezők száma határozza meg újra a jövőben a kategóriát! A 3 feltételből, kettőnek kell teljesülnie az „A” kategóriához (rangsorszám összeg: 40-ig; díjazás mértéke: min. 30.000.-ft értékben sportszer+kupa+érem, vagy/és vásárlási utalvány; nevezők száma min. 12 fő, ha ezekből 2 feltétel nem teljesül, az „B” kategória).

    A versenyek lebonyolítása során javasolt az ún. „kétvereséges kieséses” rendszer, ha ez nem kerülne bevezetésre, akkor egy minimálisan „16-os táblánál” „egyenes kieséses” rendszert kell visszahozni, de úgy, hogy „vigaszversenyt” is rendezni lehessen, pontszerzési lehetőséggel! Ekkor a „vigasznál” a főtábla pontjainak 30%-át kapják a „vigaszversenyen” részvevők. A „C”kategóriás versenyekre nincs szükség. A „B” kategóriás versenyeken szerezhető pontok az „A” kategóriás versenyen szerezhetők 40%-a legyen!

     

    Véleményezni az alábbi link megnyomása alatt lehetséges:

    Javaslatok véleményezése

    Vissza a hírekhez

Hírek

Impresszum

Adatkezelési tájékoztató

Csapatbajnokság

Tenisz liga

Versenyek

Ranglisták

mozgocivisert-logo
petkolsystems
emet-logo
emmi-logo